Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

ШТО МОЖЕШ ТИ ДА НАПРАВИШ?

Go down

ШТО МОЖЕШ ТИ ДА НАПРАВИШ?

Пишување by Anarchist on Чет Мар 04, 2010 2:36 pm

Во овој форум целта ние е да споделиме информации, вести, и сл...
Е па еве една листа на идеи кои што ТИ можеш да помогнеш да ги правиш:

  • Оди на Индимедија или и преведи или само пастирај линк за информација што мислиш дека е важна.А-ИНФОС.
  • Оди на некој друг алтернативен странски сајт и сподели некоја информација.
  • Најдобро би било да се споделат информации на локално ниво, без разлика дали е дневна политика, некој културен настан, некаква дешавка која ќе ни биде на нас од интерес.

Овој сајт е форум, а не класичен сајт, значи ја имате слободата да пишувате вести и информации, а тие истите да бидат прочитани од луѓе кои во најголем дел имаат слични размислувања.
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот