Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Галерија

Go down

Галерија

Пишување by Anarchist on Пон Мар 10, 2008 12:32 pm

Да да имаме и галерија, по барање на AntiSocial_Bitch за такво нешто каде што може да аплоадираме слики, бидна и тоа Very Happy Галеријата ја има на главното мени. Јас ставив некои слики, можете и вие слободно да аплоадирате. Се разбира оние кои содржат голотии поради заштита на нашиот форум од бришење од страна на оние кои го хостираат сите слики што не се "пристојни" ќе бидат избришани. Па, што мислите? Smile
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Галерија

Пишување by negative_h on Пон Мар 10, 2008 1:03 pm

Секоја чест на идеја и реализација sunny
Ова мноооооооооогу ми се допадна
Еве сега може и да се прават и флаери, и постери и што сакате Very Happy
Браво дечки
avatar
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 34
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

Re: Галерија

Пишување by -off- on Чет Јун 26, 2008 4:54 pm

moze vo galerija da se stavat i nekoj tekstovi i onlajn knigi ako mu treba na nekoj da si procita pred diskusija cheers
avatar
-off-

Број на мислења : 190
Age : 29
Location : skopje
Registration date : 2008-03-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Галерија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот