Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

ДВЕ ГОДИНИ ФОРУМ

Go down

ДВЕ ГОДИНИ ФОРУМ

Пишување by Admin on Саб Јан 02, 2010 5:06 pm

На 5-ти Јануари правиме 2 години од креирањето на овој форум.
Нешто што стана повеќе од шала, од интернет чет, од заебанција, денес е веќе форум со над 170 членови и над 2600 мислења на тие членови, форумот е поддржан и со он-лајн текстови и верувам дека барем малку е исполнето од она за што беше направен овој форум. Идејата беше ширењето на идеите на анархизмот со се' што имплицира истиот. Верувам и убеден сум дека имало и такви кои за прв пат се сретнале со поимот анархија токму на овој форум, а верувам и дека по дискусиите и он-лајн текстовите научиле нешто повеќе за анархизмот.

Секоја критика е добредојдена!

Убаво би било да пишат членовите што мислат за форумот, за да го направиме истиот подобар а ако има потреба и нов!

Пишувајте, плукајте, фалете.....

Да живее анархизмот и слободата!

Admin
Admin

Број на мислења : 34
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДВЕ ГОДИНИ ФОРУМ

Пишување by M-1 on Саб Јан 02, 2010 9:36 pm

90% од анархистите у Македонија ги запознав на форумовSmile
avatar
M-1

Број на мислења : 351
Registration date : 2008-05-31

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДВЕ ГОДИНИ ФОРУМ

Пишување by Renegade on Нед Јан 03, 2010 1:09 am

Jas da gi pozdravam site clenovi na forumot.....i isto taka ovde se zapoznav mnogu podobro so ideata i si gi izostriv stavovite i mislenjata.Isto taka se zapoznav i so dosta anarhisti od makedonija (clenovi na forumot).Da zivee forumot uste 100 godini i da ima se povejke clenovi i svesni gragjani koi se nadevam zaedno ke pridonesime kon ostvaruvanje na ideata.

Da zivee slobodata i anarhizmot!!!!!
avatar
Renegade

Број на мислења : 62
Location : Битола
Registration date : 2009-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДВЕ ГОДИНИ ФОРУМ

Пишување by skatanic on Пон Јан 04, 2010 1:03 am

epa sajtot e zakon prviot pat za ovoj forum cuv od eden grk anarhist na svirkata na no control xD... i taka ... a forumoit e zakon i plus samo od forumot nauciv povekje raboti za anarhija.. pozdrav do site anarhisti Smile


VIVA LA ANARHIJA....
avatar
skatanic

Број на мислења : 116
Registration date : 2009-08-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДВЕ ГОДИНИ ФОРУМ

Пишување by Секс Објект on Пон Јан 04, 2010 2:53 am

Samo anarhisti zapoznavte? :S
avatar
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 31
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДВЕ ГОДИНИ ФОРУМ

Пишување by M-1 on Пон Јан 04, 2010 1:33 pm

i anarhistki zapoznavme Smile
avatar
M-1

Број на мислења : 351
Registration date : 2008-05-31

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДВЕ ГОДИНИ ФОРУМ

Пишување by Секс Објект on Пон Јан 04, 2010 3:59 pm

Dobro, jas drugo procitav gore Neutral
avatar
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 31
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДВЕ ГОДИНИ ФОРУМ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот