Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

NOVA PROEKCIJA NA FILM

Go down

NOVA PROEKCIJA NA FILM

Пишување by Anarchist on Саб Дек 26, 2009 12:40 amПроекција на филмот Vivir La Utopia.
Понеделник 28.12.2009
Време: 19:00
Место: Културен центар ЦК
За тие што не знаат
http://maps.google.com/maps?q=42.0007,21.426854&num=1&t=h&sll=42.000536,21.426757&sspn=0.002504,0.004136&hl=en&dirflg=w&ie=UTF8&ll=42.000536,21.426757&spn=0.002504,0.004136&z=18

Филмчето е документарец за Шпанската револуција.

За тие што јадат гомна дека анархијата е само филозофска тема нека дојдат на проекцијата нека го изгледаат филмот.

Анархистички Фронт ќе го дели и вториот број од весникот СЛОБОДА.

Ќе гледам да го закачам весникот и онлајн за да може другите да си го испринтаат.

Да живее слободата!
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: NOVA PROEKCIJA NA FILM

Пишување by skatanic on Саб Дек 26, 2009 2:44 am

supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer...... aj ja ke vi nacrtam neso ama vo idnina samo Very Happy:D:D ... a inace na ova 100% se ide Smile
avatar
skatanic

Број на мислења : 116
Registration date : 2009-08-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: NOVA PROEKCIJA NA FILM

Пишување by Anarchist on Вто Дек 29, 2009 5:07 pm

Проекцијата на филмот помина супер.
Имаше 30 луѓе. После филмот се делеше весникот СЛОБОДА вториот број како и некои памфлети и сл.
Имаше и добра дискусија чиј хајлајт мора да го потенцирам

Извинете што ќе ве прекинам... Трајче да не имаш кључ десетка?

Smile

шала на страна дискусијата помина добро.

Се гледаме нареден пат.

Патем и вие што бевте не е лошо да пишете ваше видување What a FaceА да и за малку ќе заборавев.

http://teror13.anarhija.org/maga-zines/sloboda.html

Тука ги има двата броја на слобода!
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: NOVA PROEKCIJA NA FILM

Пишување by Rastapunk on Вто Дек 29, 2009 10:10 pm

Хахахаха - За цитатот Smile
Иначе, супер беше филмчето, ми се допадна, убаво беше претставено сè, единствена забелешка ми е дека малце каснеше звукот на одредени места ради старата снимка, ама нема везе тоа, целиот концепт беше битен. А, да, и ова... Мучно беше само за седење саат и пол, друго претпоставувам беше добро Smile
П.С. И дискусијата ви беше океј - добро ги анализиравте работите Smile Поздрав!
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 26
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: NOVA PROEKCIJA NA FILM

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот