Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Anarho-pank svirka

Go down

Anarho-pank svirka

Пишување by Anarchist on Чет Сеп 17, 2009 2:23 am

HARD CORE AGAINST STATE AND CAPITALISM

4 Oktomvri 20:00 casot MKC

NULLA OSTA
http://www.myspace.com/nullaostapula


Hijos del Pueblo
http://www.myspace.com/constantwar


Последната промена е направена од Anarchist на Сре Сеп 23, 2009 12:16 am. Мислењето е променето 1 пати
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Anarho-pank svirka

Пишување by Eugen on Вто Сеп 22, 2009 10:56 pm

Pozdrav ekipa!

Ja sam Eugen iz Hrvatske i sviram - odnosno pjevam u Hijos del Pueblo.

Vidimo se na svirci i samo jedna ispravka, naša parola je
hardcore music against state and capitalism Very Happy

No dobro, nismo ni seksisti, ali eto kada smo radili parolu htjeli smo maksminalni izraziti sve stavove, a ne samo jedan kao što je anti-seksizam.
avatar
Eugen

Број на мислења : 7
Location : Croatia
Registration date : 2009-09-22

Преглед на профилот на членот http://www.masa-hr.org/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Anarho-pank svirka

Пишување by Anarchist on Сре Сеп 23, 2009 12:18 am

Greskata e popravena, ali ja takva informacija vidov na flaerite... ali nema veze.
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Anarho-pank svirka

Пишување by Eugen on Сре Сеп 23, 2009 1:27 am

Nema veze, to će nam biti plus kod feministica Smile

Jao imao sam makedonski na fakultetu, ništa nisam slušao nažalost, ići ću slijedeće godine ponovno, bilo bi mi jako drago da možemo više komunicirati Smile
avatar
Eugen

Број на мислења : 7
Location : Croatia
Registration date : 2009-09-22

Преглед на профилот на членот http://www.masa-hr.org/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Anarho-pank svirka

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот