Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Храна А Не Оружје Велес

Go down

Храна А Не Оружје Велес

Пишување by Renegade on Чет Aвг 20, 2009 9:47 pm

Значи на 29ти Август во Велес ќе се одржи збиротина со цел храна а не оружје.Ќе има исто и делење на памфлети за едукација на жителите од велес,и на крај ќе има концерт на Bernays Propaganda.Е сега,кој има повеќе информации,кој е повеќе запознат со случајов слободно нека пиши,пошо ова е ептен површно.Целта ми беше само колку да се дај до знаење дека ќе се одржва збиротина во Велес.
avatar
Renegade

Број на мислења : 62
Location : Битола
Registration date : 2009-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Храна А Не Оружје Велес

Пишување by Renegade on Пет Aвг 21, 2009 12:28 am

Mini obrazlozenie prevzemeno od terror13.AНТИ-КОНЦЕРТ
КОНТРА КОНЦЕРТ
(мини вест)

Анти-Концерт е настан кој се организира во Велес на 29ти Август 2009 како спротивност на најчесто безсодржинските, комерцијалните безсмислени, без порака, кич концерти, спозорирани од еден куп спонзори, НВО-и, политички партии и сл.
Човечкиот живот треба да се цени повеќе од материјалното богатство!

Да обрнеме внимание на погрешната насоченост на општеството кое дава поддршка на воената индустрија и насилството, наместо да ги нахрани гладните. Да покажеме дека можеме да направиме нешто добро, да пренесеме порака, да го искажеме тој став ние самите, со свои раце и сопствен ум.
Солидарност! А, не насилство и алчност!

Сиромаштијата е облик на насилство. Слабата медицинска грижа, делењето меѓу класи и разноразните фобии кои владеат со нас и го искривуваат нашиот поглед кон светот се само некои од видовите на насилство.
Акција наместо апатија и пасивност!
avatar
Renegade

Број на мислења : 62
Location : Битола
Registration date : 2009-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Храна А Не Оружје Велес

Пишување by Anarchist on Пет Aвг 21, 2009 9:50 pm

Да веќе имаме објавено на форумот(горе-лево) Smile

Инаку кога ќе се досредат сите организациски работи од кои зависи настанот, ќе бидете сите известени, благовремено.
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Храна А Не Оружје Велес

Пишување by Renegade on Пет Aвг 21, 2009 10:52 pm

Уфф гледам подсреден е форумов,нови ствари итн,итн ич не видов горе лево,sorry Smile. Нвм ајде ко ќе се знај се точно пиши.

Поздрав и се гледаме Велес!!!
avatar
Renegade

Број на мислења : 62
Location : Битола
Registration date : 2009-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Храна А Не Оружје Велес

Пишување by Anarchist on Сре Aвг 26, 2009 11:41 pm

avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Храна А Не Оружје Велес

Пишување by Renegade on Пон Aвг 31, 2009 12:23 am

Golem pozdrav do glavnite vinovnici za ovaj nastan Wink se bese super.....organizacija,druzenje,sorabotka,se bese na nivo i se nadevam deka vo idnina ke se desavat uste bezbroj vakvi akcii niz cela makedonija!!!Isto taka pozdrav do site so bea tamu od site gradoj i so pomozija se da pomini vo najdobar red.Se gledame naredna prilika.
avatar
Renegade

Број на мислења : 62
Location : Битола
Registration date : 2009-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Храна А Не Оружје Велес

Пишување by netocka on Чет Сеп 03, 2009 11:24 pm

se napraj nekoja fotka?

netocka

Број на мислења : 95
Registration date : 2008-09-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Храна А Не Оружје Велес

Пишување by S K E L E T O R on Саб Сеп 05, 2009 5:27 am

ima vkupno 120 koj e raspolozen buj room neka mi se obrati Very Happy
avatar
S K E L E T O R

Број на мислења : 99
Age : 32
Registration date : 2009-03-11

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/325960485

Вратете се на почетокот Go down

Re: Храна А Не Оружје Велес

Пишување by Renegade on Саб Сеп 05, 2009 5:27 am

S K E L E T O R напиша:ima vkupno 120 koj e raspolozen buj room neka mi se obrati Very Happy

ti se obrakjam Smile
avatar
Renegade

Број на мислења : 62
Location : Битола
Registration date : 2009-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Храна А Не Оружје Велес

Пишување by S K E L E T O R on Саб Сеп 05, 2009 2:34 pm

racunaj za zavrsena rabota Very Happy
avatar
S K E L E T O R

Број на мислења : 99
Age : 32
Registration date : 2009-03-11

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/325960485

Вратете се на почетокот Go down

Re: Храна А Не Оружје Велес

Пишување by Секс Објект on Саб Сеп 05, 2009 3:11 pm

Prati i navamu
avatar
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 30
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Храна А Не Оружје Велес

Пишување by S K E L E T O R on Саб Сеп 05, 2009 4:29 pm

43 denari od slika poso se u golema rezolucija pa moram da pokrijam trosoci Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


NEMA PROBLEM
avatar
S K E L E T O R

Број на мислења : 99
Age : 32
Registration date : 2009-03-11

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/325960485

Вратете се на почетокот Go down

Re: Храна А Не Оружје Велес

Пишување by netocka on Вто Сеп 08, 2009 1:19 pm

davaj vamu oti ne ti go vrakjma usb-to! Razz

netocka

Број на мислења : 95
Registration date : 2008-09-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Храна А Не Оружје Велес

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот