Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Noken Zivot

Go down

Noken Zivot Empty Noken Zivot

Пишување by Pucha on Вто Aвг 11, 2009 6:12 pm

ajde malce da kazeme sekoj kade ja pominuva vecerta ja na ulica park ili spomenik
Pucha
Pucha

Број на мислења : 9
Age : 30
Location : Kocani
Registration date : 2009-08-11

Вратете се на почетокот Go down

Noken Zivot Empty Re: Noken Zivot

Пишување by S K E L E T O R on Нед Aвг 16, 2009 5:23 pm

HMMMMMMMMMMM..... KADE I DA SI SO DOBRO DRUSTVO SEGDE E DOBRO MISLAM DEKA KE SE SLOZITE..............
OFF TOPIC AJDE DA NAPRAIME ANARCHO PIKNIK T.E DA SE VIDIME KOI SME STO SME KE IMAME DRUZBA POZITIVNA ENERGIJA KE DLABIME NA RAZLICNI TEMICKI PA STA KAZETE????
S K E L E T O R
S K E L E T O R

Број на мислења : 99
Age : 33
Registration date : 2009-03-11

http://www.myspace.com/325960485

Вратете се на почетокот Go down

Noken Zivot Empty Re: Noken Zivot

Пишување by Pucha on Нед Aвг 16, 2009 6:42 pm

Ajde ja sum za zs da ne pankeri i skineri (ne fashisti) od makedonija da napraveme eden Golem Picnik
Pucha
Pucha

Број на мислења : 9
Age : 30
Location : Kocani
Registration date : 2009-08-11

Вратете се на почетокот Go down

Noken Zivot Empty Re: Noken Zivot

Пишување by Секс Објект on Вто Aвг 18, 2009 8:44 pm

Punx and Skinz are out every night
Punx and Skinz not looking for a fight
Punx and Skinz just wanna have some fun
Punx and Skinz will always survive

LOL

Drugar, samo da ti pojasnam (vo slucaj da si se zbunil)...Forumov e za anarhisti (i za ostanatite sto sakaat da razgovaraat na tema "anarhizam"), ne se tuka site pankeri ili skineri i ne e vo red da gi dvois.Ako ne se lazam, skeletor mislese na anarho piknik
Секс Објект
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 32
Registration date : 2008-01-05

Вратете се на почетокот Go down

Noken Zivot Empty Re: Noken Zivot

Пишување by S K E L E T O R on Вто Aвг 18, 2009 8:49 pm

Секс Објект напиша:Punx and Skinz are out every night
Punx and Skinz not looking for a fight
Punx and Skinz just wanna have some fun
Punx and Skinz will always survive

LOL

Drugar, samo da ti pojasnam (vo slucaj da si se zbunil)...Forumov e za anarhisti (i za ostanatite sto sakaat da razgovaraat na tema "anarhizam"), ne se tuka site pankeri ili skineri i ne e vo red da gi dvois.Ako ne se lazam, skeletor mislese na anarho piknikDA MILA, NA ANARCHO PIKNIK MISLEV Basketball
S K E L E T O R
S K E L E T O R

Број на мислења : 99
Age : 33
Registration date : 2009-03-11

http://www.myspace.com/325960485

Вратете се на почетокот Go down

Noken Zivot Empty Re: Noken Zivot

Пишување by Pucha on Пон Aвг 31, 2009 3:08 am

ok
Pucha
Pucha

Број на мислења : 9
Age : 30
Location : Kocani
Registration date : 2009-08-11

Вратете се на почетокот Go down

Noken Zivot Empty Re: Noken Zivot

Пишување by punk_bt on Пон Окт 19, 2009 3:34 pm

doma,na grobista,doma,po cikmaci,doma,na ulica,niz korzo nikako smrdi na kapitalizam,pozerana
punk_bt
punk_bt

Број на мислења : 69
Registration date : 2008-03-27

Вратете се на почетокот Go down

Noken Zivot Empty Re: Noken Zivot

Пишување by skatanic on Саб Јан 30, 2010 4:01 am

samo ljubov, plocnik ili so pucha u garaza na probi xD ..... taka mi e nokniot ziot a i pienje
skatanic
skatanic

Број на мислења : 116
Registration date : 2009-08-11

Вратете се на почетокот Go down

Noken Zivot Empty Re: Noken Zivot

Пишување by NIZAEDEN on Чет Мар 04, 2010 2:24 am

skatanic напиша:samo ljubov, plocnik ili so pucha u garaza na probi xD ..... taka mi e nokniot ziot a i pienje
pa i ja ve druzam do negde:)
avatar
NIZAEDEN

Број на мислења : 1
Registration date : 2010-03-04

Вратете се на почетокот Go down

Noken Zivot Empty Re: Noken Zivot

Пишување by skatanic on Пет Мар 05, 2010 12:45 am

hahhaha taka e xD
skatanic
skatanic

Број на мислења : 116
Registration date : 2009-08-11

Вратете се на почетокот Go down

Noken Zivot Empty Re: Noken Zivot

Пишување by чист воздух on Нед Jул 04, 2010 7:52 pm

НОЌ
affraid
кај и да си ноќе да си....
со добро друштво и ракија на клупа е најубаво bounce
чист воздух
чист воздух

Број на мислења : 5
Location : скопје
Registration date : 2010-07-04

Вратете се на почетокот Go down

Noken Zivot Empty Re: Noken Zivot

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот