Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Heeeeelp:/

Go down

Heeeeelp:/ Empty Heeeeelp:/

Пишување by Fatty on Пон Фед 25, 2008 9:51 pm

Letovo propustiv mn stvari za da soberam pari i da napraam web strana za pankot u makedonija...GOLEMA ZELBA MI BESE!!!Sobirav podatoci od grupite, sliki, kontaktirav so niv, i se pocna dobro se dodeka ne se spukav so tipot sto mi ja praese stranata:/ 70% e gotova, samo treba da se dodadat uste biografii za grupite:/ Toa e se:/ gi imam site biografii napisano, samo treba NEKOJ da gi stavi poso ja neam poima od web strani i takvi sranja:/ Muabetot mi bese...dali ima nekoj na forumov sto znae da prai web strani, ili dali poznavate nekoj so se zanimava so toa? Poso nema takva strana, mislam deka ke bide ok da se naprai:/

p.s. ke si platam!!!

p.p.s. blagodarime odnapred!!! Smile
Fatty
Fatty

Број на мислења : 23
Age : 29
Location : Skopjeah:)
Registration date : 2008-01-24

http://www.myspace.com/fatty_ana

Вратете се на почетокот Go down

Heeeeelp:/ Empty Re: Heeeeelp:/

Пишување by Anarchist on Пон Фед 25, 2008 10:13 pm

И тоа како сум заинтересиран Very Happy

Слободно пиши ми порака на форумов или на мајспејс Smile за да видам како можам да помогнам.
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Heeeeelp:/ Empty Re: Heeeeelp:/

Пишување by negative_h on Пет Фед 29, 2008 3:25 pm

Anarchist напиша:И тоа како сум заинтересиран Very Happy

Слободно пиши ми порака на форумов или на мајспејс Smile за да видам како можам да помогнам.

se nadevam deka ke go preskoknes delot so naplakjanjeto Wink
Inaku devojko, mislam deka najubavo ti e da si naucis web dizajn (ne e tesko, btw i ja ne go znam bas bas ama poradi toa sto sum mrza Razz), za da ne zavisis od nikogo Wink
Fino sto si smislila takvo nesto, ne sakam da ti go rasipuvam merakot, ama dali vredat grupive u zemjava da trosis pari i trud na niv? I za kolku pari stanuva zbor ako ne e tajna?
Edit: www.w3schools.com ti e strana na koja mozes da naucis povekje za web dizajn
negative_h
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 35
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

Heeeeelp:/ Empty Re: Heeeeelp:/

Пишување by Anarchist on Пон Мар 03, 2008 7:08 pm

negative_h напиша:
Anarchist напиша:И тоа како сум заинтересиран Very Happy

Слободно пиши ми порака на форумов или на мајспејс Smile за да видам како можам да помогнам.

se nadevam deka ke go preskoknes delot so naplakjanjeto Wink
Inaku devojko, mislam deka najubavo ti e da si naucis web dizajn (ne e tesko, btw i ja ne go znam bas bas ama poradi toa sto sum mrza Razz), za da ne zavisis od nikogo Wink
Fino sto si smislila takvo nesto, ne sakam da ti go rasipuvam merakot, ama dali vredat grupive u zemjava da trosis pari i trud na niv? I za kolku pari stanuva zbor ako ne e tajna?
Edit: www.w3schools.com ti e strana na koja mozes da naucis povekje za web dizajn

Па да бидам искрен немав намера да наплаќам, ама рамислував за тоа делот со плаќањето, која патем е цела тема сама за себе, во овој случај не можев да помогнам затоа што страната е правена во Flash, а јас само сега за сега знам да чепкам HTML, CSS и JavaScript.

P.S. Тоа е добра страна за учење, особено за почетници, ама за посериозни работи потребни се книги и многу време поминато пред PC-то Smile
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Heeeeelp:/ Empty Re: Heeeeelp:/

Пишување by Fatty on Чет Мар 27, 2008 11:51 pm

Negative fala za pomosta, ja vidov stranava ke probam neso...a za toa dali vredi... pa iam 2ca postari braka (edniot 29, drugiot 25 godini) i od mali noze idat po svirki i golem del od grupite im se drugari taka sto nivna idea bese za takvo neso (poso oni nemaat mn mn vreme) a od site grupi dobiv pozitiven odgovor deka e top idea Smile za niv ako e, za mene uste poveke Smile samo ete...ostana taka :/ ama sepak ja dlaboko vo sebe se nadevam deka ke ja bide Wink pozz
Fatty
Fatty

Број на мислења : 23
Age : 29
Location : Skopjeah:)
Registration date : 2008-01-24

http://www.myspace.com/fatty_ana

Вратете се на почетокот Go down

Heeeeelp:/ Empty Re: Heeeeelp:/

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот