Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Анархо-збиронтини

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Анархо-збиронтини

Пишување by Kittentits on Пет Фед 20, 2009 3:21 pm

Луѓе дај некад деновиве да направиме форумска дружба, да се упознаеме кои сме што сме. Пишајте предлози на кого кога му одговара. Smile
avatar
Kittentits

Број на мислења : 79
Age : 32
Registration date : 2008-03-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Анархо-збиронтини

Пишување by -off- on Пет Фед 20, 2009 5:53 pm

ja sum za,samo ako sum pokanet!hehehe,iskreno dobar ti e predlogot ama ja veke mislam deka nikogas nema da ti uspee zatoa sto sum go TUPEL mnogu vreme i pak nisto,bravo ako uspee!!!
avatar
-off-

Број на мислења : 190
Age : 28
Location : skopje
Registration date : 2008-03-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Анархо-збиронтини

Пишување by Kittentits on Пет Фед 20, 2009 11:06 pm

Секој добронамерен член е поканет, јеби га, редно време е да се видиме кои сме и што сме. Very Happy

Ај сеа помина сесија, ваљда ќе има поише интерес.
avatar
Kittentits

Број на мислења : 79
Age : 32
Registration date : 2008-03-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Анархо-збиронтини

Пишување by netocka on Пон Фед 23, 2009 1:51 pm

A da napravime protest, nekoja akcija, nekoj grafit? Wink

netocka

Број на мислења : 95
Registration date : 2008-09-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Анархо-збиронтини

Пишување by Anarchist on Саб Фед 28, 2009 1:42 pm

Ajde jas sum sloboden od pondelnik do petok, navecer sekako... ostanatite sto mislite?
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Анархо-збиронтини

Пишување by Kittentits on Саб Мар 07, 2009 3:51 am

Ja сум послободен сеа, дур да почнат колоквиуми. Пишете.
avatar
Kittentits

Број на мислења : 79
Age : 32
Registration date : 2008-03-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Анархо-збиронтини

Пишување by -off- on Саб Мар 07, 2009 10:53 pm

misalm najdobar den za vakvi desavki e nedela pa i od sabjle da e parkce pivce uff..osven ako ne se furate deka nedela e den za doma sedenje i za banjanje! Razz pozdrav
avatar
-off-

Број на мислења : 190
Age : 28
Location : skopje
Registration date : 2008-03-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Анархо-збиронтини

Пишување by Секс Објект on Нед Мар 08, 2009 11:18 am

Може петок?Кој е слободен во петок?
avatar
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 30
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Анархо-збиронтини

Пишување by Kittentits on Нед Мар 08, 2009 5:16 pm

Jas sum za. Smile
avatar
Kittentits

Број на мислења : 79
Age : 32
Registration date : 2008-03-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Анархо-збиронтини

Пишување by Anarchist on Нед Мар 08, 2009 6:53 pm

I jas sum za Petok, nedela e den za vo crkva Twisted Evil
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Анархо-збиронтини

Пишување by -off- on Нед Мар 08, 2009 7:45 pm

ja sum za kako i da e pokanet ilii ne Razz petok den za izlaganje na celoto gubre vo gradot.den na Elitnoto sranje
avatar
-off-

Број на мислења : 190
Age : 28
Location : skopje
Registration date : 2008-03-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Анархо-збиронтини

Пишување by Секс Објект on Пон Мар 09, 2009 10:07 pm

koe vreme vi odgovara?
avatar
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 30
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Анархо-збиронтини

Пишување by Kittentits on Вто Мар 10, 2009 8:03 pm

мене од 18 па натака. Very Happy Може да останеме до никое време. Razz
avatar
Kittentits

Број на мислења : 79
Age : 32
Registration date : 2008-03-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Анархо-збиронтини

Пишување by Секс Објект on Сре Мар 11, 2009 10:17 pm

drugite?
avatar
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 30
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Анархо-збиронтини

Пишување by S K E L E T O R on Чет Мар 12, 2009 1:41 pm

i ja sum za mada sum nov na forumov ama za druzba sum sekad Very Happy
avatar
S K E L E T O R

Број на мислења : 99
Age : 32
Registration date : 2009-03-11

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/325960485

Вратете се на почетокот Go down

Re: Анархо-збиронтини

Пишување by Kittentits on Чет Мар 12, 2009 11:01 pm

Секако, нема везе нови стари членови. Very Happy

Значи, официјално, утре (Петок) во 19:00 пред Школка во парк. За тие шо не знаат, тоа е она парчето бетон кај шо има концерти и сл. Razz
avatar
Kittentits

Број на мислења : 79
Age : 32
Registration date : 2008-03-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Анархо-збиронтини

Пишување by S K E L E T O R on Пет Мар 13, 2009 12:12 pm

tamu sum u 5 do 7 Very Happy Laughing
avatar
S K E L E T O R

Број на мислења : 99
Age : 32
Registration date : 2009-03-11

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/325960485

Вратете се на почетокот Go down

Re: Анархо-збиронтини

Пишување by Секс Објект on Пет Мар 13, 2009 12:14 pm

koj rano rani- kje se ubie od cekanje Smile
avatar
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 30
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Анархо-збиронтини

Пишување by S K E L E T O R on Пет Мар 13, 2009 12:18 pm

se nadevam nema da kasnat pojse od 15 do 20 min Laughing
avatar
S K E L E T O R

Број на мислења : 99
Age : 32
Registration date : 2009-03-11

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/325960485

Вратете се на почетокот Go down

Re: Анархо-збиронтини

Пишување by Секс Објект on Пет Мар 13, 2009 12:20 pm

abe naviknat si ti da cekas i po eden saat Smile)))
avatar
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 30
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Анархо-збиронтини

Пишување by S K E L E T O R on Пет Мар 13, 2009 12:22 pm

eeeeeeeeeeeeeeee za vakava druzba ke cekam i satipol Very Happy Laughing
avatar
S K E L E T O R

Број на мислења : 99
Age : 32
Registration date : 2009-03-11

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/325960485

Вратете се на почетокот Go down

Re: Анархо-збиронтини

Пишување by S K E L E T O R on Пет Мар 13, 2009 12:26 pm

go povlekuvam poslednoto cekam polasaat:D Very Happy Very Happy Very Happy


Последната промена е направена од S K E L E T O R на Сре Мар 18, 2009 2:06 pm. Мислењето е променето 1 пати
avatar
S K E L E T O R

Број на мислења : 99
Age : 32
Registration date : 2009-03-11

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/325960485

Вратете се на почетокот Go down

Re: Анархо-збиронтини

Пишување by -off- on Пет Мар 13, 2009 1:52 pm

se gledame denes ako se pojavi nekoj!!
*koj rano rani ili e pekar ili e budala!!
avatar
-off-

Број на мислења : 190
Age : 28
Location : skopje
Registration date : 2008-03-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Анархо-збиронтини

Пишување by S K E L E T O R on Пет Мар 13, 2009 3:30 pm

zasto budala:D Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
S K E L E T O R

Број на мислења : 99
Age : 32
Registration date : 2009-03-11

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/325960485

Вратете се на почетокот Go down

Re: Анархо-збиронтини

Пишување by Anarchist on Саб Мар 14, 2009 4:56 pm

Se sobravme 20, ma kakvi 20 tuku 40 iljadi, imase revolucija Very Happy

OK bese muabetce, ova ona inaku spomnavme za anti nato protest sto treba da se odrzi na 4-ti april.

Kje vi pisam vo nareden post za sto stanuva zbor.
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Анархо-збиронтини

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот