Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Македония е БЪЛГАРСКА!

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Македония е БЪЛГАРСКА!

Пишување by Veskou on Пет Фед 20, 2009 3:31 am

Македония - НЕРАЗДЕЛНА ЧАСТ ОТ МАЙКА БЪЛГАРИЯ!Ние сме един народ - БЪЛГАРИ!
avatar
Veskou

Број на мислења : 2
Registration date : 2009-02-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македония е БЪЛГАРСКА!

Пишување by -off- on Пет Фед 20, 2009 3:29 pm

za mene iskreno ne postoi bugarija i makedonija ne postojat makedonci ni bugari! i mislam deka vreme e da se prestane so tie NACIONALNI SRANJA !!!pred se sme luge,ili sme bile .....nekogass....neznam dali postoi tia covecnoto veke.....
avatar
-off-

Број на мислења : 190
Age : 29
Location : skopje
Registration date : 2008-03-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македония е БЪЛГАРСКА!

Пишување by Kittentits on Пет Фед 20, 2009 3:38 pm

Татару ајде сиктер од форумов.
avatar
Kittentits

Број на мислења : 79
Age : 32
Registration date : 2008-03-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македония е БЪЛГАРСКА!

Пишување by Parazit on Пет Фед 20, 2009 4:40 pm

Aj neka go banira nekoj debilov!!!
avatar
Parazit

Број на мислења : 3
Registration date : 2009-02-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македония е БЪЛГАРСКА!

Пишување by Секс Објект on Пет Фед 20, 2009 10:04 pm

Da go ostavime covekot prvo da kaze so ima da kaze.
I so ako go pisa ovа?
Mislis nekoj go zabole za pisanovo?


Последната промена е направена од Секс Објект на Вто Окт 19, 2010 1:21 pm. Мислењето е променето 1 пати
avatar
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 30
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македония е БЪЛГАРСКА!

Пишување by Veskou on Пет Фед 20, 2009 11:11 pm

The Radiant Machine напиша:Татару ајде сиктер од форумов.

Ако аз съм татарин, значи и ТИ защото ние сме един народ! Извинявам се за грубото влизане във форума - България и Македония-ЕДИН НАРОД! Smile

ДА ЖИВЕЕ КОМУНИЗМА!
avatar
Veskou

Број на мислења : 2
Registration date : 2009-02-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македония е БЪЛГАРСКА!

Пишување by balkanarchy on Нед Фед 22, 2009 3:36 pm

affraid
Има ли смисъл да се коментира тази тема Evil or Very Mad
>>> delete
avatar
balkanarchy

Број на мислења : 21
Location : България
Registration date : 2008-03-13

Преглед на профилот на членот http://diy.aresistance.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македония е БЪЛГАРСКА!

Пишување by M-1 on Вто Фед 24, 2009 1:28 am

Radiant Machine:

Toa TATARIN ne zvuci bas ok. Eden covek ne pretstavuva cel narod-i obratno. Na forumov ima nekolku clenovi koi se Bugari po narodnost pa bi bilo uctivo da im se izvinis.
avatar
M-1

Број на мислења : 351
Registration date : 2008-05-31

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македония е БЪЛГАРСКА!

Пишување by alhemyos on Чет Фед 26, 2009 3:42 am

100% Da ziveeshe vo makedonija nemashe da vikash taka. Valjda i ja da bev bugar nemashe da go pisham ova.

alhemyos

Број на мислења : 1
Age : 29
Registration date : 2009-02-26

Преглед на профилот на членот http://www.alhemyo.blogspot.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македония е БЪЛГАРСКА!

Пишување by Anarchist on Саб Фед 28, 2009 1:22 pm

Зарем не би бил светов поубаво место за живеење кога би немало националисти. Другар Veskou лаеш на погрешно дрво, не не интересираат ситните и патетични изливи на наци емоции. За мене СИТЕ НАЦИИ СЕ ХАЛУЦИНАЦИИ, да и македонската и италијанската и бугарската и сите други, на крајот на краиштата сите сме луѓе. Да влегувањето на форумов ти беше грубо како што и ти се груби сликите што ги покажуваш. Мислиш дека сите сме еден народ, ок да тоа значи и србите и македонците и грците и бугарите и индијанците и сите други сме еден народ.

The Radiant Machine, и твојот одговор звучеше грубо, но грубо према татарите, зарем има нешто лошо ако некој/а е татар?

поентава на форумов меѓу другото е и да покаже дека можеме ние да ги надминеме патетиките околу национализмот. Токму тој национализам смета на луѓето да се обединат во заедничка борба против капитализмот, секако не е само национализмот, но еден од клучните фактори е.
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македония е БЪЛГАРСКА!

Пишување by Kittentits on Саб Мар 07, 2009 3:41 am

Да, изреагирав лошо and anger got the better of me. I should have know better. Се извинувам. Само преку глава ми е веќе од овие чудни војници што го нападнаа македонскиот интернет простор со вакви пропаганди, пошо стварно веќе ми се лоши.

А најмалце очекував да видам такво нешто на овој форум.

Очекувам извинување и од авторот на темата.
avatar
Kittentits

Број на мислења : 79
Age : 32
Registration date : 2008-03-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македония е БЪЛГАРСКА!

Пишување by proletski on Пон Мар 09, 2009 4:02 pm

Македонија е Бугарска?
Македонија е Српска?
Македонија е Грчка?
Македонија е Албанска?
Македонија е Американска?
Македонија е Руска?
Македонија е Германска?...............
-Ама ја сум ничиј Razz
Ме заболе кој чиј е кој што е, ако јас решам дека сум нечиј или ничиј другите може само.
Да немаше национализам во светот ќе немаше ни Десница а ќе немаше ни Религии (одат во пакет) и тогаш ние среќно ќе живеевме. Ама немаше да ни биде интересно, против што? и за што ќе се боревме?!

proletski

Број на мислења : 8
Age : 26
Registration date : 2008-12-18

Преглед на профилот на членот http://marks.blog.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македония е БЪЛГАРСКА!

Пишување by -Feministka- on Саб Мар 14, 2009 11:57 pm

A drugar proletski zashto voopshto da se borime?Koja e celta??Ke dobiesh neshto???
avatar
-Feministka-

Број на мислења : 37
Age : 26
Location : Skopje
Registration date : 2009-01-07

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македония е БЪЛГАРСКА!

Пишување by proletski on Нед Мар 15, 2009 1:43 am

-Feministka- напиша:A drugar proletski zashto voopshto da se borime?Koja e celta??Ke dobiesh neshto???
Нема јас да добија нешто, ние ќе добиеме нешто.
Ако не се бориме ќе не газат.
Добивката се вика Слобода.

proletski

Број на мислења : 8
Age : 26
Registration date : 2008-12-18

Преглед на профилот на членот http://marks.blog.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македония е БЪЛГАРСКА!

Пишување by -off- on Вто Мар 17, 2009 12:09 am

da ama slobodaa ne e besplatna, zivotot e eftin
avatar
-off-

Број на мислења : 190
Age : 29
Location : skopje
Registration date : 2008-03-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македония е БЪЛГАРСКА!

Пишување by punk_bt on Вто Мар 17, 2009 6:22 pm

abe lugje da se sobereme nekoj den so gumi za brishenje mislam vistinski gumi za brishenje od onie King Size i da fatime da brishime granicive niz svetot posto lugjeto mnogu se frlile na crtanje i mnogu is igraat moe tvoe i so na kraj od igracka placka:)
avatar
punk_bt

Број на мислења : 69
Registration date : 2008-03-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македония е БЪЛГАРСКА!

Пишување by mars_3 on Нед Мар 22, 2009 9:24 am

Абе аман от върховисти бреее! Няма да мирясат - само знаят да палят огън и да бегат обратно Mad
Ей заради такива се разкарах от ВМРО - nazi-оналисти (онанисти ли) elephant cyclops
avatar
mars_3

Број на мислења : 12
Location : У Бугарско
Registration date : 2008-10-02

Преглед на профилот на членот http://ikonomov.a-bg.net/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македония е БЪЛГАРСКА!

Пишување by Anarho on Саб Мај 02, 2009 10:25 am

Veskou напиша:Македония - НЕРАЗДЕЛНА ЧАСТ ОТ МАЙКА БЪЛГАРИЯ!Ние сме един народ - БЪЛГАРИ!

Каде я намери мапата жити майка. Не виждаш ли че не е вярна. Каде са Бесарабия, Гораните и части от Албания кадето действително се декларират че са българи. Аз лично съм ги чувал.
Поне да го питаше Кольо Григоров каде все живеят българи за да не се излагаш.
Стара болка ви е Македония. Знаеш ли кога България я изгуби Македония?
Още за времето на Живков когато пускаше ток по границата за да не бягат българчетата в чужбина. Така не се зближават народите.
Само със уважение помежду ни ще се зближиме, което е цел на АНАРХИЗМА.
Ако смяташ че Македония е българска ела си я вземи. Аз дойодох в България и си взех една българска роза за спомен и още я пазя да не овехне. Поточно розата е тракийска, но след като тя се смята за българска аз го уважавам нейното мнение и няма да и го променям. И не ми пречи, стига да ме прави щастлив.
Това е форум за АНАРХИСТИ, а ти не си явно такъв. И ако искаш да дразниш не си намерил място щото истинския АНАРХИСТ не се дразни от такива изявления. А знаеш ли как българите казват на такива като теб?
Що не се гърмнеш.
И едно обяснение. Знаеш ли кой съм аз?
Най големия българин между македонците и най големия македонец между българите.
И се гордея с това.
И остави ги хората сами да си кажат за какви се смятат.
Ти за твоите деца можеш да кажеш какви са, ако ги имаш и след като питаш майка им какво мисли.
След влизането на България в Европейския съюз всеки сам се определя, така да твоите прикаски за малки деца не се интересни.
Все пак поздрави за теб щото и ти си човек, а това е найважно!
avatar
Anarho

Број на мислења : 146
Registration date : 2008-01-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македония е БЪЛГАРСКА!

Пишување by Anarho on Саб Мај 02, 2009 11:18 am

mars_3 напиша:Абе аман от върховисти бреее! Няма да мирясат - само знаят да палят огън и да бегат обратно Mad
Ей заради такива се разкарах от ВМРО - nazi-оналисти (онанисти ли) elephant cyclops

ЕВАЛА !!!
От София ли си?
avatar
Anarho

Број на мислења : 146
Registration date : 2008-01-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македония е БЪЛГАРСКА!

Пишување by mars_3 on Пон Окт 05, 2009 4:44 pm

Да.
avatar
mars_3

Број на мислења : 12
Location : У Бугарско
Registration date : 2008-10-02

Преглед на профилот на членот http://ikonomov.a-bg.net/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македония е БЪЛГАРСКА!

Пишување by skatanic on Саб Окт 10, 2009 8:33 pm

ja mislam ko Anarhist taka da spored mene ne postojat nacii..... tuku toa e politicka igra za da ubivaat so pojse lugje za edna cel da gi prosirat granicite ili da praat kapitalistickji odnosi megju zemji.... a i drugo ve molam baniraj go vaskou... deka e nacionalist ... se gleda apla se gleda deka e nacionalist ...... a drugo e makedonija ni albanija ni grcija ni drugi zemji ne me interesiraat... edinstveno neso so me interesira da ima anarhija u edna zemja i da ziveeme slobodno i mirno ... Smile SMRT za patriotizmot i za nacionalizmot
avatar
skatanic

Број на мислења : 116
Registration date : 2009-08-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македония е БЪЛГАРСКА!

Пишување by Anarchist on Нед Окт 11, 2009 3:12 pm

skatanic напиша:ja mislam ko Anarhist taka da spored mene ne postojat nacii..... tuku toa e politicka igra za da ubivaat so pojse lugje za edna cel da gi prosirat granicite ili da praat kapitalistickji odnosi megju zemji.... a i drugo ve molam baniraj go vaskou... deka e nacionalist ... se gleda apla se gleda deka e nacionalist ...... a drugo e makedonija ni albanija ni grcija ni drugi zemji ne me interesiraat... edinstveno neso so me interesira da ima anarhija u edna zemja i da ziveeme slobodno i mirno ... Smile SMRT za patriotizmot i za nacionalizmot

Банирањето не е проблем и во вакви случаи е најлесната опција. Но што правиме со реалноста, каде повеќето луѓе се националисти? Не постои опции за нивно банирање, туку се' се сведува на борба за идеи. Така да мислам дека треба да се обидеме прво да разговараме со луѓето.

Е сега за да може да разговараме со луѓето каде ќе покажеме дека нациите се засноваат на митови и лаги, ќе треба прво ние да се образуваме доволно. Значи треба да читаме работи за национализмот, критики, најразлични ставови, компарација со проблемите на луѓето во општеството итн.

Мило ми е што ги имаш ставовите за национализмот и нациите, но те замолувам размисли како си ги изградил тие ставови и како можеш да го примениш тоа на други луѓе кои имаат националистички ставови.

Поздрав Smile
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македония е БЪЛГАРСКА!

Пишување by skatanic on Нед Окт 18, 2009 12:50 pm

hmmm... pametno .... epa aj neka ostane pa neka razmisli dali stvrn nacionalizmot e edinstven spas na "edna" nacija a ne na cel svet.... pozz Smile
avatar
skatanic

Број на мислења : 116
Registration date : 2009-08-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македония е БЪЛГАРСКА!

Пишување by Секс Објект on Нед Окт 18, 2009 9:33 pm

Ne vredi da se pisuva na temava. Tipot dojde, se iskaka i si otide, ne ostana da debatira, taka da, nema potreba od pisuvanje povekje...
avatar
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 30
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македония е БЪЛГАРСКА!

Пишување by Renegade on Пон Окт 19, 2009 5:25 pm

Секс Објект напиша:Ne vredi da se pisuva na temava. Tipot dojde, se iskaka i si otide, ne ostana da debatira, taka da, nema potreba od pisuvanje povekje...

Се сложвам.Нема потреба трошење енергија на небитни,глупави ствари.
avatar
Renegade

Број на мислења : 62
Location : Битола
Registration date : 2009-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македония е БЪЛГАРСКА!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот