Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Нов излед на стр за читање

Go down

Нов излед на стр за читање

Пишување by Anarchist on Нед Фед 15, 2009 7:23 pm

Нов изглед а страниците за читање. Smile Кажете што мислите

http://anarhija.macedonianforum.net/anarhizam-h2.htm

Ќе додавам и некои линкови, се мислам дали линковите да ги ставам на ваква посебна страна?
Мислам на оние линкови со слики од главната страна...
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нов излед на стр за читање

Пишување by Kittentits on Пет Фед 20, 2009 3:29 pm

Ок е, само поголемо да го направиш и да средиш тоа позадината, не се скрола до крај, се губи.
avatar
Kittentits

Број на мислења : 79
Age : 33
Registration date : 2008-03-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нов излед на стр за читање

Пишување by ateist on Нед Јан 24, 2010 1:25 pm

ова позадинава блацк-црнилеж гробарски нее добар

Анархистите и комунистите се борат за хумани вреднисти СВЕТЛИ РАБОТИ

плус замара очи .

ateist

Број на мислења : 96
Registration date : 2010-01-24

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нов излед на стр за читање

Пишување by skatanic on Чет Јан 28, 2010 4:13 pm

a zasto ja kao pozadina samo gleam belo i niso drugo i na sredina tekst :/// Very Happy .... ili deka na chrom ili na mozilla ne izlegua kako sto treba??
avatar
skatanic

Број на мислења : 116
Registration date : 2009-08-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нов излед на стр за читање

Пишување by Anarchist on Чет Јан 28, 2010 4:19 pm

атеист, не бев свесен дека замара очи, али ок и така мислев да сменам изглед.

Инаку боите се само бои, има црна боја бидејќи таа е симбол на слободата и анархизмот, а црвена бидејќи е боја на социјализмот.

Сепак фала за советот, ќе се потрудам деновиве да најдам нешто интересно.

Skatanic, ateist misli na forumot verojatno, sepak pisal vo tema kade sto stanuva zbor za stranicite za citanje tekstovi. Inaku da tie se bela pozadina i tekst Smile
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нов излед на стр за читање

Пишување by Rastapunk on Пет Јан 29, 2010 1:31 am

Дур сме у муабетов, можеш малце, не премногу, на некои работи да внесеш и жолто и црвено, нека биде раста малце, шири позитива тоа... Со мерак да читаат луѓето ^^
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 26
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нов излед на стр за читање

Пишување by Anarchist on Пет Јан 29, 2010 2:30 am

Ете малку промена, не само во боите и стилот туку и во структурата. Сега има и портал т.е. подобро и посоодветно место за соопштенија, текстови, линкови и сл, а форумот си е посебно. Се надевам дека ви се свиѓа, а секако и секоја забелешка, критика, совет и сл. ќе биде земен/а во предвид.
Ќе има и понатамошни промени ова вака сега набрзинка беше. Smile
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нов излед на стр за читање

Пишување by Секс Објект on Пет Јан 29, 2010 9:33 pm

Zeleno, za odmaranje oci. Podobro od sivo, neli? Smile
avatar
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 31
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нов излед на стр за читање

Пишување by skatanic on Саб Јан 30, 2010 3:59 am

abe bojata na forumot e krs so da ti kazam... me tera odma da zapalam gandza xD ..... se zajbaam a inace forumot si go naprail zakon ali use boite i super ke bide posle Smile
avatar
skatanic

Број на мислења : 116
Registration date : 2009-08-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нов излед на стр за читање

Пишување by Секс Објект on Саб Јан 30, 2010 10:40 am

Davajte predlozi za izgled. A ti, drugar skatanic, ako ti e potrebna gandza za inspiricija, pa zapali i cekame ideji Smile
avatar
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 31
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нов излед на стр за читање

Пишување by ateist on Нед Јун 06, 2010 11:57 am

Anarchist напиша:атеист, не бев свесен дека замара очи, али ок и така мислев да сменам изглед.

Инаку боите се само бои, има црна боја бидејќи таа е симбол на слободата и анархизмот, а црвена бидејќи е боја на социјализмот.

Сепак фала за советот, ќе се потрудам деновиве да најдам нешто интересно.

Skatanic, ateist misli na forumot verojatno, sepak pisal vo tema kade sto stanuva zbor za stranicite za citanje tekstovi. Inaku da tie se bela pozadina i tekst Smile

ееее вака вака е многу подобро .

ем не замара очи ем не им прави уплав на луѓето дека залутале на страна на некое погребално претпријатие.

браво .
добро е вака .

ateist

Број на мислења : 96
Registration date : 2010-01-24

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нов излед на стр за читање

Пишување by Pandonetti on Сре Јан 19, 2011 3:25 pm

I POSLE PODOLGO KORISENJE STR ZA CITANJE OSTANUVA SUPER. ODMARA OCI ;-)
avatar
Pandonetti

Број на мислења : 136
Age : 38
Location : Skopje
Registration date : 2010-08-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нов излед на стр за читање

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот