Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Anarhija vo Grcija???

Go down

Anarhija vo Grcija??? Empty Anarhija vo Grcija???

Пишување by Anarchist on Сре Дек 24, 2008 12:42 pm

Njamnogu me nervirase poslednive nedeli onaa fraza:
"Anarhija na ulicite vo grcija"
Kolku samo nepismeni novinari ima vo svetov toa e neverojatno, a osobeno vo mkd.

Sega i taka narodot si ja imase onaa pomisla kako anarhija e bezredie... sega imalo vo grcija anarhisti koi pravat anarhija po ulicite. Novinarite se do tolku nepismeni ili taka im odgovara da pisuvaat???
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Anarhija vo Grcija??? Empty Re: Anarhija vo Grcija???

Пишување by Секс Објект on Сре Дек 24, 2008 12:57 pm

Anarchist напиша:Novinarite se do tolku nepismeni ili taka im odgovara da pisuvaat???

Jas mislam i dvete...

Na nekoj mu odgovara narodot da misli deka toa e Anarhija.Ama zatoa sme nie tuka... Wink Very Happy
Секс Објект
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 32
Registration date : 2008-01-05

Вратете се на почетокот Go down

Anarhija vo Grcija??? Empty Re: Anarhija vo Grcija???

Пишување by M-1 on Пет Дек 26, 2008 3:47 pm

Pravilno bi bilo: anarhisti na ulicite na Grcija vo borba protiv policiskoto seenje nasisltvo i haos!
M-1
M-1

Број на мислења : 351
Registration date : 2008-05-31

Вратете се на почетокот Go down

Anarhija vo Grcija??? Empty Re: Anarhija vo Grcija???

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот