Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Murder Mystery - Macedonia

Go down

Murder Mystery - Macedonia

Пишување by slobodar on Нед Ное 02, 2008 7:39 pm

Murder Mystery - Macedonia
From: journeymanpictures

October 2004 Did former Macedonian minister Ljube Boskovski order the deaths of seven innocent men in a bid to gain favour with the US in the war on terror? October 2004 Did former Macedonian minister Ljube Boskovski order the deaths of seven innocent men in a bid to gain favour with the US in the war on terror?

http://uk.youtube.com/watch?v=MYyyoUsJagc

Погледнете го документарецов, сниман е во Октомври 2004 за убиството на економските емигранти кај Раштански Лозја. Филмот е одличен и дава слика на семејствата на загинатите во Пакистан а воедно брат Љубе има неповторлива улога. Најстрашно од се е како ваква приказна не видовме од ниту еден домашен медиум, а брат Љубе е национален јунак а се споменува и за претседателски кандидат.
avatar
slobodar

Број на мислења : 11
Location : London, UK
Registration date : 2008-04-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Murder Mystery - Macedonia

Пишување by M-1 on Пон Ное 03, 2008 12:40 am

Lugjeto gi ubija negde 2001 ili 2002 so cel da mu dokazat na zapadot deka pridonesuvaat kon borbata protiv terorizmot, no sepak rabotata mnogu brgu se razotkri bidejki preteraa vo procenkata deka javnosta e tolku naivna, taka da samata izmama bese mnogu nepromislena i prodzirna.
Za zal 7te Pakistanci i edniot Indijec bea zrtvi na eden krvolocen idiotizam i nikoj poveke ne gi ni spomnuva, nikoj ne e osuden poradi slucajov i se e veke zakopano i zaboraveno:(
avatar
M-1

Број на мислења : 351
Registration date : 2008-05-31

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Murder Mystery - Macedonia

Пишување by HawkTheGreat1 on Сре Дек 03, 2008 4:20 pm

slobodar напиша:Murder Mystery - Macedonia
From: journeymanpictures

October 2004 Did former Macedonian minister Ljube Boskovski order the deaths of seven innocent men in a bid to gain favour with the US in the war on terror? October 2004 Did former Macedonian minister Ljube Boskovski order the deaths of seven innocent men in a bid to gain favour with the US in the war on terror?

http://uk.youtube.com/watch?v=MYyyoUsJagc

Погледнете го документарецов, сниман е во Октомври 2004 за убиството на економските емигранти кај Раштански Лозја. Филмот е одличен и дава слика на семејствата на загинатите во Пакистан а воедно брат Љубе има неповторлива улога. Најстрашно од се е како ваква приказна не видовме од ниту еден домашен медиум, а брат Љубе е национален јунак а се споменува и за претседателски кандидат.


Brat Ljube ?
Hahahaha, abe so prais ti na anarhisticki forum ?
avatar
HawkTheGreat1

Број на мислења : 16
Location : Kumanovo
Registration date : 2008-11-19

Преглед на профилот на членот http://www.google.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Murder Mystery - Macedonia

Пишување by slobodar on Пет Дек 12, 2008 4:57 am

HawkTheGreat1 напиша:
slobodar напиша:Murder Mystery - Macedonia
From: journeymanpictures

October 2004 Did former Macedonian minister Ljube Boskovski order the deaths of seven innocent men in a bid to gain favour with the US in the war on terror? October 2004 Did former Macedonian minister Ljube Boskovski order the deaths of seven innocent men in a bid to gain favour with the US in the war on terror?

http://uk.youtube.com/watch?v=MYyyoUsJagc

Погледнете го документарецов, сниман е во Октомври 2004 за убиството на економските емигранти кај Раштански Лозја. Филмот е одличен и дава слика на семејствата на загинатите во Пакистан а воедно брат Љубе има неповторлива улога. Најстрашно од се е како ваква приказна не видовме од ниту еден домашен медиум, а брат Љубе е национален јунак а се споменува и за претседателски кандидат.


Brat Ljube ?
Hahahaha, abe so prais ti na anarhisticki forum ?

Филмот е за државен терор и како националисти како брат Љубе ни се местат за идни претседатели и лидери. Како државата и национализмот ги користи и убива обичните луѓе, и потрага по правда за невините економски емигранти што беа убиени.

Мислам дека не си прочитал убаво што погоре напишав, а ниту си го гледал филмот.

Поздрав
avatar
slobodar

Број на мислења : 11
Location : London, UK
Registration date : 2008-04-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Murder Mystery - Macedonia

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот